2 Ocak 2018

Ivır Zıvır 72

Sudoku denen oyun çok fena bir illet. 2 kitap bitirdim bana mısın demedi. Bilgisayardan sudoku bulup, çıktısını alıp çözmeye başladım. kitabın başında bağımlılık konusunda uyarı olmasaydı, mahkemeye verebilirdim kendisini. 

Son zamanlarda cep telefonun kapatılıp uyunduğu, mesahın 2 kontor olduğu, ben iyiyim mesajı yerine çaldırılıp kapatılan günleri özledim. Hele o çaldırıp kapatma olayı o kadar çok vardı ki, o his başka bir şeydi ya. aklınıza geldiyse biri aramazdınız, zira bugünlerdeki gibi sürüsüne bereket dakikalarımız yoktu. 100 kontor ise oldukça iyi paraydı. 250 kontor alırsanız daha hesaplıydı ama yine de çok paraydı ne bileyim. Fakat o günler sanki daha düşünceliydik. şimdi paketlerimizde bulunan dakikaları bitiremediğimizi düşünürsek hele, her şey ayağa düştü ve hiç bir şeyin anlamı kalmadı gibi..

Bundan sonra herkes  bulunduğu yakada dursun, diğer yakada fazlalık yapmasın diye köprü geçişleri 8,75 tl oldu. para gibi para be! Artık hiç bir şey yemeyiz içmeyiz sadece gezeriz bile diyemiyoruz. ulaşım da çok pahalı.

Bimer başkanlık sisteminden şikayette bulundunuz mu hiç bilmiyorum ama oldukça etkili bir sistem. bu güne kadar iki başvurumda da oldukça iyi cevaplar aldım. seviyorum böyle şeyleri.

Allah hastane köşelerine düşürmesin. Keşke hastalık diye bir şey olmasa diye düşünüyor insan ama o zaman da sağlığın değerini bilemezdik değil mi?

Bi insan gittiği dişçiyle neden fotoğraf çekilir ki? Adama ne diyo "dur instagram storu'me koycam, poz ver" mi diyor? Ben ağız uyuşmasından, korkudan hemen ordan defolup gitmek istiyorum oysa. bunlar bayaa baya gülüyo.

Ben küçükken annem "iyy bu geri zekalı filmden nasıl böyle zevk alıyorsunuz?" derdi. Benim için klasikti. Şimdi açtım tekrar izledim yıllar sonra, gerçekten de gerizekalı bir filmmiş. Sanırım beğeni bilinçle alakalı.

Yıl olmuş 2018 ama bana sorarsanız ben hala 2008 yılındayım. bu geçen 10 yıl ne zaman geçti, neler yaşadım falan hiç bir şey hatırlamıyorum. Çift rakamlı yıllardan da korkuyorum. 

Nihal saçmalama, makyajın bozulacak!13 yorum:

herteldenşef dedi ki...

Bu nasıl enfes bir yazıdır yahu, hele o son cümle! Ben bunu açar açar okurum vallahi.

Yüreğimin İklimi dedi ki...

Güzel bir yazı idi. Bimeri daha önce özel emeklilik ile ilgili kullanmıştım. Şimdi ssk emekliliği için mi kullanayım diyorum??????????

Calimero dedi ki...

Bimer evet çok güzel işliyor. Yaş aldıkça bilinç de olgunlaşıyor galiba. Dişçi ile foto mu? Şaka yapıyorsun değil mi?

Sibelynka dedi ki...

Köprüler trafiği azaltmak için zamlanmış. Biliyorsun ekmek fyatları da israf önlensin diye artırıldı :s

**Bak şimdi o hangi filmmiş merak ettim

Ece Evren dedi ki...

Ne tatlı bir ifade Büşra. Tespitlerin çok iyi. Bimer'in nasıl olup da bu kadar güzel çalıştığına çok şaşırmışımdır. Her yazdığımdan tatmin edici cevaplar almıştım. İyi seneler, sevgiler kızım :)

Meltem Sert dedi ki...

ben de bazen çağrı attığımız günleri aanıyorum ne salakmışız be diyorum:)mesajları sessiz harflerle, kelimeler bitişik,i ayrıştırabilsinler diye kelimenin baş harfini büyük yazardım, şimdilerde aynen kimseyi arayasım gelmiyor.Bimer i bilmiyordum bir inceleyeceğim

deeptone dedi ki...

ah mazi diyosun, çocukluğu masumluğu özlüyon tabii, büyümek kötü bişi zaten, geri zekalı film he, hoşmuş, çok düşünmeee yaşa işteeee :)

yeşim dedi ki...

Sudoku:odaklanma sorunu yaşamadığım tek şey..çok seviyorum,kafamı boşaltıyor bir kaç dakikalığına..
Çaldırıp kapatmayı çok yapardık kankamla.arayamıyorum ama aklımdasın anlamında.o zaman şimdiki gibi değildi tabi.6 ayda bir kontör yüklerdik hat kapanmasın diye mecburiyetten:))
90lı yıllarda 5 kere mide kanaması geçirdim.çeşitli hastanelerde ve son olarak çapa acil cerrahide yattım.ve orda ameliyat oldum.kabus gibiydi resmen.yaşadığım sıkıntı bir yana doktor ve hemşirelerin muamelesi çok fenaydı.o zamanlar öyleydi yani..hastane doktor fobisi oluştu bende bu yaşadıklarım yüzünden.hastane önünden geçmek istemezdim.4 sene önce 6.ncı kanamayı geçirdim.pamuk prenses gibi davrandılar bana:)şoka girdim.aradan geçen zamanda çok şeyler değişmiş.Allah yine de düşürmesin hastane köşelerine tabii..
Hangi filmmiş merak ettim bu arada:)

MSP dedi ki...

Bak bu keyifliydi ;)

Fatma ÜZMEZ dedi ki...

sudoku gerçekten hastalık,,,deneyimlemiş biri olarak,
ayyy evet birde şu çaldırma olayı vardı okuyunca anımsadım.
Bimer'e bir kere başvurdum istediğim cevabı alamasam da hemen dönüş
yapmaları da güzeldi..
evet şu ıvır zıvır heryerde payklaşım fotoları artık çok sıkmaya başladı bende dişçi reklam verirse yaparım aynı şeyi sanırım:))))))

güzel ve keyifli bir yazıydı....

maviye iz süren dedi ki...

çağrı bırakma ne hoştu ya, en samimi arkadaşım uzun uzun çaldırırdı :)

Geronimo dedi ki...

Bir kere çaldırırsam şu demek, iki kere çaldırırsam şu demek diye şifreler koyardık biz, bu da bizim yaşlandığımızı gösterir :)

acemi blogger dedi ki...

Allahım hastanelere düşürmesin gerçekten. Diş eti tedavisi için çabaya gitmem tavsiye edildi. Ön işlemler için öneride bulunulmadı. İki kere gittim. Henüz tedavi başlamadım. Ne ilker şartları var anlatamam.
Bimer 'e şikayette bulunmadım. Kendi belediyeme bulundum. Mesaiye başlar başlamaz arayıp bilgi verdiler.