10 Ocak 2018

Ivır Zıvır 73

Dün akşam Ufak tefek Cinayetler'i izledim. Seviyorum bu diziyi ama çok durağanlaştı son günlerde. Tamam bu bölüm gerçekten iyiydi fakat nedense bozulmaya başlayan kültürümüzü gözümüze gözümüze sokması pek hoşuma gitmiyor. Parayı bulunca neden noeller kutlanmaya, noel ağaçları altında hediyeleşmelere başlanıyor? Ha tamam onu yapsınlar ama biraz da bizim kültürümüzden bir şeyler koysunlar bir yerlere. Fakat yok. Tamamen yabancı bir film izliyormuş hissi oluşturuyor bende, yine de seviyorum. İzleyenler bilir Merve'nin başına gelenleri ve Merve'nin yaptıklarını. Bazen dostum dediğim insanların yaptıklarını düşünüyorum da, bak bunlar bizim hayatlarımızdan alıntılar olabilir diyorum. Yok aldatması yok bilmem nesi. Evet oralar hep bizim buralarda. 

Erkeklerde saçma bir düşünce var. Param olursa elimi sallasam ellisi.. Bunda biz kadınların da çok büyük payı var. Para varsa huzur var düşüncesini ufak yaşlarda yetiştirirken öğretiyoruz çocuklara, sonra büyüynce kız çocukları karşısındaki erkeğin önce cebine bakıyor. Yuva mı yıkmış, yuvası mı yıkılmış, kimin umrunda? 

Mide spazmı geçiriyorum 2 gündür. Ne yesem yarıyor mübarek. İnsanın midesi kötüyken mutlu olamıyor, hiç bir şey düşünemiyor. Allah sağlıklı günlerimizi aratmasın ne diyim..

Bugün kitap tasarımım sonunda bitti, işi teslim ettim. Sanırım en labirentli işim bu oldu. Bu kadar uğraş verici olacağı hiç ama hiç aklıma gelmemişti.

Erkekler hamile kadınlara iyi davransınlar. Aslında herkes iyi davransın. Hamile kadınlar saçma bir ruh halinde oluyor. Annemi hatırlıyorum da, kardeşime hamileyken sinirleri acayip yıpranmıştı. Durmadan her şeye kızıyordu. Anne seni çok iyi anlıyorum, hamilelik hormonlarından bunlar hep dediğimde gülüyordu yalnızca. Henüz 10 yaşımdayken bunu idrak edebilmiştim fakat şimdi insanların hiç biri hamile insanın değişebilir ruh hallerini, saçma sapan hareketlerini, alınmalarını, duygusallıklarını ve en olmadık yerlerde bekledikleri ilgiyi hiçe sayıyorlar. Çok üzücü.

Bugün size komik şeyler yazmak için oturdum aslında ama yok, maalesef. Sadece çok uzak bir yere gitmek istiyorum. Günlerce aylarca orda yaşamak, kafamı boşaltmak, değişik kararlar vermek istiyorum. Ama olmuyor.

Git gide kök salıyorum.


16 yorum:

Beyda'nın Kitaplığı dedi ki...

Ben son beş bölümden beri izleyemedim. Ama maalesef dediklerin doğru. Kendi kültürümüz gün geçtikçe ölüyor:(

Ece Evren dedi ki...

Biz de seyrediyoruz kızım o diziyi. Yabancı dizi gibi hissettiriyor bana da. Ben de hareket bekliyorum, bazen sıkıcı olabiliyor gerçekten.
Hamilelik çok değişik hâllere girip girip çıkmaktır, yanında anlayışlı insanlar olması lazım. Lütfen moralini bozma kızım. Hep ferah olsun dilerim için. Sevgiler Büşra'cığım. Laf aramızda benim de depresyonum tetikte... Fırsat yaratmamaya çalışıyorum, yine de gelirse savaşacağız artık...

Calimero dedi ki...

Çok uzak yerler gştmek de çözüm değil artık
Tv. Programlaroyla buluyorlar:( Miden için geçmiş olsun:)))

celibon dedi ki...

ben de diziyi izliyorum. kadınların birbirinin kuyusunu kazmak için akıl almaz hesapları beni benden alıyor :) mervenin evini pelinin alması hele!!?!? şok.

Sibelynka dedi ki...

Sağlık gidince anlaşılan birşey maalesef. Azıcık başım ağrısın hiçbir şeyi görmüyor gözüm. Umarım şimdi daha iyisindir.
Hamileler konusunda sana katılıyorum. Benim sözlerime sürekli ağlayan bir arkadaşım vardı. "Acaba ne dedim şimdi ben?" diye düşünürken "Sen bana aldırma hormonlar hormonlar" diyordu ama benim elim ayağıma dolaşıyordu tabii :p

Büşra Bayram dedi ki...

izlemelisin, daha da güzelleşti :)

Büşra Bayram dedi ki...

sanırım havaların kararsız olması etkiliyor bizi Ece ablacım. Umarım her şey güzel olur :)

Büşra Bayram dedi ki...

Çok teşekkür ederim. Yine de gitmek istiyorum ama ya :(

Büşra Bayram dedi ki...

ya dizi de en kötü karakter pelin bence :) nefret ediyorum ondan. hele bu bölümde daha bi nefret ettim :)

Büşra Bayram dedi ki...

şu an o durumdayım. tüm arkadaşlarımdan nefret ediyorum :))

deeptone dedi ki...

mide spazmı dışında güldüm amaa :)

Derya dedi ki...

Bazen ben de kimsenin beni bulamayacagi yerlere kacmak istiyorum 😊

Kafa Dergi dedi ki...

Ya UTC bendeki inandırıcılığını kaybetmeye başladı gibi. :)
Uzun uzun blogda da yazdım hatta. :)
Şimdi başka yeni bir dizi var onu bekliyorum asıl. :)
Kitap tasarımı mı? Ne? Merak ettim detayları :)
ben de bekliyorum bloguma :)

Büşra Bayram dedi ki...

teşekkür ederim :)

Büşra Bayram dedi ki...

sanırım hepimiz yaşıyoruz böyle şeyler :/

Büşra Bayram dedi ki...

o yazıyı okumştum :) evet kitap tasarımı yapıyorum, basıldı bile kitap :)